Firmamız 40 yıllık tecrübeye Sahiptir!
Awesome Image

ISPM 15 Palet

Ülkemizin de üyesi bulunduğu IPPC (Uluslararası Bitki Koruma Konvansiyonu) Genel Kurulunun 2002 yılında kabul ettiği, uluslararası ticarette ahşap ambalaj malzemeleri kullanımını düzenleyen standarttır.

ISPM 15 standardına göre ihraç edilen ürün ne olursa olsun, her türlü ahşap ambalaj malzemesi (kalınlığı 6 mm.den az olanlar hariç olmak üzere, palet, sandık, kasa, takoz vb.) işlemden geçirilmiş (ısıl işlem veya metil bromür fümigasyonu) ve işaretlenmiş olmak zorundadır. Isıl işlem veya metil bromür fümigasyonu ile işaretleme ancak yetkili firmalar tarafından yapılabilmektedir.

Awesome Image
Quote Icon

Her Türlü Standart ve Standart Dışı Palet Üretim Yapılmaktadır.

ISPM 15 Nedir?

ISPM 15 standardı, ahşaptan mamul ambalaj malzemelerinin bünyesinde bulunan zararlı organizmaların ülkeden ülkeye nakilleri esnasında taşınmasını önlemek amacıyla uygulanması zorunlu işlemi ifade etmektedir. ISPM 15 herhangi bir ahşap ambalajda hiçbir zararlının ya da larvasının bulunmadığından emin olunabilmesi için kabul edilmiştir. ISPM 15 için uygun, olan iki metot vardır: ISIL İŞLEM: Ahşabın öz ısısının belirli değere yükseltilerek bekletilmesi anlamına gelmektedir. Isıl İşlemden geçirilmiş sayılması için ahşabın öz ısısının en az 30 dakika boyunca minimum 56°C de bekletilmesi gerekiyor. Kiln Dry (fırında kurutma) /KD gerekli ısıya ulaşmış ise Heat Treatment (HT) Isıl İşlem kabul ediliyor.

Awesome Image
Awesome Image

Ahşap Palet

Palet ambalajlanmış malzemenin pratik ve rahat bir şekil de taşınabilmesin de büyük bir öneme sahiptir. Paletler genel olarak kare şeklini alan ahşap malzemeden imal edilen maddelerdir. İnsan gücüne ihtiyaç duymadan bazı araçlarla taşınma olanağı sunmaktadır. Böylece ağır yüke sahip malzemenin taşınmasına olanak sağlamaktadır.

Quote Icon

Ahşap Palet Her Ebat ve Ölçüde Üretim Yapılmaktadır.

Awesome Image

Awesome Image